Czy koniec z gimnazjami to dobry pomysł?

Nie ma co ukrywać, że wśród nas są zwolennicy gimnazjów oraz ich przeciwnicy. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy usunięcie gimnazjów bądź ich pozostawienie to to, co można uznać za najważniejsze. Na pewno można z tym polemizować.

Kluczowe jest to, co ma miejsce na lekcjach

Najkrócej rzecz ujmując, można powiedzieć, że najważniejsze jest to, jak będzie wyglądać edukacja na lekcjach. Uczniowie powinni uczyć się tego, co jest najważniejsze, a w tej kwestii raczej nie doszło do dobrych zmian (choć oczywiście każda osoba ma prawo wydać własną opinię). Warto też się zastanowić nad tym, jaki sens ma wiedza, która potrzebna jest tylko i wyłącznie w szkole? Wydaje się, że żaden poza dobrymi ocenami, które mogą zaowocować dostaniem się do dobrej szkoły średniej. Tak więc nawet, jeżeli wiedza przydatna jest tylko i wyłącznie w szkole, nie oznacza to tego, iż należy ją ignorować. Naturalnie też nie można mówić o tym, że edukacja przebiega odpowiednio, bo tak nie jest (swoją drogą być może niejeden rodzic nie ma świadomości odnośnie do tego, czego uczą się dzieci).

Czy szkoła zacznie uczyć więcej rzeczy przydatnych w życiu?

Można zadać sobie pytanie, czy szkoła zacznie uczyć więcej rzeczy przydatnych w życiu? Być może nie wszyscy się z tym zgodzą, ale wydaje się, że do takiej zmiany prędko nie dojdzie. Wydaje się, że ludzie odpowiedzialni za program nauczania mają inne priorytety. Naturalnie jednak jak będzie, okaże się w przyszłości. Na ten moment nie mamy gimnazjów i wydaje się, że to nie jest zmiana, która będzie mieć skuteczne przełożenie na edukacje.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*