Kiedy warto skorzystać z pomocy psychiatry?

Długotrwały stres, konflikty w pracy czy problemy rodzinne to zawsze sygnał, że może dziać się coś złego. W takiej sytuacji warto poszukać specjalistycznej pomocy. Kiedy udać się do psychiatry?

Kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty?

Każdy z nas ma wiele problemów, żyjemy w szybkim tempie i mierzymy się z wieloma wyzwaniami. W takich okolicznościach każdy z nas ma prawo do smutku, zmęczenia czy gniewu. Jest to normalna reakcja organizmu.

Problem pojawia się, gdy taki stan nie jest przejściowy. W jakich sytuacjach psychiatra jest niezbędny:
– lęk,
– bezradność,
– poczucie winy,
– brak energii,
– myśli samobójcze,
– problemy ze snem,
– zaburzenia lękowe,
– problemy z pamięcią i koncentracją,
– problemy z życiem społecznym.

Jak przygotować się do wizyty u lekarza?

Decyzja o skorzystaniu z pomocy lekarza specjalisty nie przychodzi łatwo. Wiele osób bardzo długo zwleka z podjęciem decyzji. Niepotrzebnie.

Psychiatra pomoże zrozumieć przyczynę problemów, a także zaproponuje terapię powiązaną z leczeniem farmakologicznym.

Warto pamiętać, że do wizyty u specjalisty można się przygotować. Dobrą metodą jest spisanie sobie na kartce pytań do lekarza. Dzięki temu wychodząc od lekarza można mieć pewność, że poruszyliśmy wszystkie problemy, które spędzają nam sen z powiek.

Na wizytę warto również zabrać aktualne badania takie jak badanie krwi, badanie obrazowe (rezonans, tomografię), opinię z konsultacji u innych lekarzy specjalistów. Badania nie powinny być starsze niż rok. Pomóc może Wam też wiedza jak rozmawaić z psychologiem, którą opisano pod adresem https://psychiatra-sochaczew.pl/jak-rozmawiac-z-psychologiem/

Jak pomóc choremu, który nie chce udać się do specjalisty?

Nie każda chora osoba chce się leczyć. Czasami to rodzina zauważa problemy. Nie zawsze jednak jest w stanie namówić cierpiącą osobę do podjęcia leczenia.

Nie jest to łatwa sytuacja. Trzeba wiedzieć, że nie można umówić chorego na wizytę u lekarza bez jego zgody. W takiej sytuacji to rodzina chorego może udać się na wizytę. Psychiatra podpowie jak dalej postępować i pomóc zagrożonej osobie.

Chore osoby często wstydzą się swojej choroby. W takiej sytuacji wsparcie rodziny jest niezmiernie ważne. Warto rozmawiać z chorym i wspólnie ustalić dalsze kroki w walce z chorobą.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*